Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie pierduta- cum aflu nr. de dosar ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie pierduta- cum aflu nr. de dosar ?

Buna ziua am primit o citatie cu nr dosarului si am pierduto cum pot afla nr dosarului la judecatoria sectorului 2 ?
Pe portal.just.ro
nu ma descurc,puteti sa ma ajutati dumneavostra ?
[ link extern ]
Tastati numele si prenumele dvs, in rubrica nr. dosar, parte, obiect si dati click pe lupa din dreapta- cautare.
Apoi va apare o lista cu mai multe dosare si sortare dupa- data dosar ( cel mai vechi)- in dreapta aveti o sagetica- dati click pe ea- cautati relevanta, dati click pe relevanta si veti gasi dosarul dvs.
Buna seara ,cum aflu si eu Nr de dosar ,că nu vrea poliția să-mil dea
Dacă este vorba despre un dosar penal care nu este trimis încă în instanță, puteți afla numărul unic de la Parchetul de pe lângă Judecătoria sector 2, printr-o simplă cerere. Trebuie să faceți dovada că sunteți parte în dosar, iar asta o faceți legitimându-vă cu cartea de identitate.
Dacă dosarul este trimis în instanță, mergeți la arhiva judecătoriei sau căutați pe portalul instanțelor de judecată.

Florin show a scris:

Buna seara ,cum aflu si eu Nr de dosar ,că nu vrea poliția să-mil dea