avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie pierduta- cum aflu nr. de dosar ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie pierduta- cum aflu nr. de dosar ?


Buna ziua am primit o citatie cu nr dosarului si am pierduto cum pot afla nr dosarului la judecatoria sectorului 2 ?
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 22:03, 19 Iulie 2020
Pe portal.just.ro
nu ma descurc,puteti sa ma ajutati dumneavostra ?
[ link extern ]
Tastati numele si prenumele dvs, in rubrica nr. dosar, parte, obiect si dati click pe lupa din dreapta- cautare.
Apoi va apare o lista cu mai multe dosare si sortare dupa- data dosar ( cel mai vechi)- in dreapta aveti o sagetica- dati click pe ea- cautati relevanta, dati click pe relevanta si veti gasi dosarul dvs.
Buna seara ,cum aflu si eu Nr de dosar ,că nu vrea poliția să-mil dea
Dacă este vorba despre un dosar penal care nu este trimis încă în instanță, puteți afla numărul unic de la Parchetul de pe lângă Judecătoria sector 2, printr-o simplă cerere. Trebuie să faceți dovada că sunteți parte în dosar, iar asta o faceți legitimându-vă cu cartea de identitate.
Dacă dosarul este trimis în instanță, mergeți la arhiva judecătoriei sau căutați pe portalul instanțelor de judecată.

Florin show a scris:

Buna seara ,cum aflu si eu Nr de dosar ,că nu vrea poliția să-mil dea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort sector 5 bucuresti Tamarra Tamarra Buna ziua ,este un caz foarte ciudat,dupa ce prima data mi s_a anulat divorul la judecatoria de care apartineam pe motiv ca judecatoria nu este competenta pt ... (vezi toată discuția)
Unde gasesc termenele de judecata in cazul unui proces penal? broasca maria broasca maria vreau sa stiu pe ce sait pot gasi detalii despre procesul pe care il am pe rol,urmatoarea infatisare ma intereseaza,pt ca nu sunt in localitate. (vezi toată discuția)
Pe portalul instantelor apar toate dosarele de divort? predagabi predagabi buna ziua, ma intereseaza sa stiu daca pe portalul instantelor de judecata apare orice dosar de divort. am cautat dupa nume si nu am gasit persoana respectiva ... (vezi toată discuția)