Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Plata sulta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Plata sulta

Eu am de plata o suma de bani drept sulta catre el si el are de platit catre mine cheltuieli de judecata ..Pot sa fac compensarea si sa platesc doar diferenta ce rezulta? Care este suma care trebuie platita prin posta?
Va multumesc.
constan, utilizator
Daca nu aveti un termen de gratie acordat prin hotarare atunci trebuie platita imediat dupa ramanerea definitiva a sentintei.

Trimiteti banii in contul creditorului ori cu mandat postal sau apelati la un executor judecatoresc.
Cu mandatul postal pot dovedi ca am platit?
Ce fac dupa ce partea adversa a primit banii prin mandat postal si primesc confirmarea semnata de el. Doresc sa evit executarea silita si notarea sultei in cartea funciara a apartamentului,deoarece doresc sa vand apartamentul ce mi-a fost atribuit de instanta.