Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverinta cu zile CM ultimele 12 luni salariat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverinta cu zile CM ultimele 12 luni salariat

Buna ziua!
Am o intrebare legata de cazul urmator:
- salariatul X solicita astazi 14.10.2015 o adeverinta pentru Casa de Sanatate Judeteana cu numarul de zile de CM pe care le-a avut in ultimele 12 luni. Care sunt lunile care se iau in calcul la eliberarea adeverintei? Se incepe cu luna octombrie 2015 si atunci avem lunile noiembrie-decembrie 2014+ 10 luni din 2015 (ian.-oct.2015)? S-au avem perioada cuprinsa intre oct. 2014-sept.2015? mentionez ca salariatul are CM si in perioada 01.10-15.10.2015.
Va multumesc!

In adeverinta scrieti zilele de concediu medical din lunile octombrie 2014 - septembrie 2015 si adaugati si zilele de concediu medical de pe luna octombrie 2015 pana la data pentru care aveti certificat medical.