Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Acordare vouchere de vacanta
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Acordare vouchere de vacanta

Buna ziua,
Voucherele de vacanta se pot acorda unui salariat in limita a 6 salarii minime brute pe an fiscal / calendaristic.
Ce valoare se poate da unui salariat care nu a lucrat intregul an? A fost angajat in urma cu o luna. (Si exista posibilitatea sa nu lucreze pana la sfarsitul anului.)
Angajaţii, din sistemul public şi din sistemul privat, pot primii vouchere de vacanţă, în limita a 6 salarii medii pe economie, acestea putând fi folosite doar în turismul românesc.
In ceea ce priveste acordarea voucherului de vacanta in cazul dumneavoastra, rame la atitudinea angajatorului, daca si cuantumul pe care il veti primii.
la stat nu se dau anul ăsta
dar ne poate spune cineva daca aceste vouchere se vor da vreodata in institutiile de stat(adica la toti bugetarii)?
Nu cred ca se poate posta un raspuns exact la intrebarea dvs de cineva de pe Forum.
conform legii de la anu se dau ,adică în 2016 ,cu condiția să se aplice legea