Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Trotuar cu probleme
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Trotuar cu probleme

Aseara m-am impiedicat de o bucata de fier, probabil un mai vechi suport de umbrela, situat in fata unui local fixat exact in mijlocul trotuarului. Trotuarul are o latime de aproximativ 1,5 m. Aparent pare o copilarie insa impactul a fost atat de puternic incat am probleme grave la mers. De cativa ani urmez un tratament pentru genunchi. Va rog sa-mi spuneti unde pot face o sesizare? La primarie, la politia locala? Multumesc
la primarie, caci este institutia ce are in patrimoniu domeniul public.