Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Contract mandat administrator special
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Contract mandat administrator special

Buna dimineata,

in cazul unui SA intrat in procedura generala a insolventei, cu ocazia AGA convocata si prezidata de Admin. Judiciar se decide alegerea unui Admin. Special. Contractul de mandat in baza caruia aceasta urmeaza sa-si desfasoare activitatea va fi semnat de catre actionari sau de catre Admin. Judiciar?

Multumesc anticipat.
administratorul special reprezintă acționarii deci aceștia trebuie să semneze mandatul
VA MULTUMESC MULT .