Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Sesizare politie localã – parcare ilegala in fata ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Sesizare politie localã – parcare ilegala in fata curtii

In imediata vecinatate a locuintei mele (din Braila) s-a infiintat un service auto. Zilnic este zgomot, poluare de la gazele de esapament si in plus, in fata portii mele sunt parcate masinile salariatilor service-ului cat si masinile care urmeaza a intra la reparatie asa incat eu nu mai pot sa-mi parchez propria masina in fata curtii.
Am incercat o discutie cu patronii societatii dar fara niciun rezultat.

Doresc să realizez un model de reclamaţie pentru a-l trimite „organelor” competente.

Pentru conţinutul reclamaţiei ar trebui să stabilesc două aspecte:
- care este temeiul legal;
- cine este destinatarul reclamaţiei.
Ma puteti ajuta cu un sfat in acest sens?
Multumesc anticipat!
Din păcate, În fața curții d-voastră este domeniu public și prin urmare nu vă aparține. Totul depinde de bunul simț care se pare că nu există.