avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Sesizare politie localã – parcare ilegala in fata ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Sesizare politie localã – parcare ilegala in fata curtii

In imediata vecinatate a locuintei mele (din Braila) s-a infiintat un service auto. Zilnic este zgomot, poluare de la gazele de esapament si in plus, in fata portii mele sunt parcate masinile salariatilor service-ului cat si masinile care urmeaza a intra la reparatie asa incat eu nu mai pot sa-mi parchez propria masina in fata curtii.
Am incercat o discutie cu patronii societatii dar fara niciun rezultat.

Doresc să realizez un model de reclamaţie pentru a-l trimite „organelor” competente.

Pentru conţinutul reclamaţiei ar trebui să stabilesc două aspecte:
- care este temeiul legal;
- cine este destinatarul reclamaţiei.
Ma puteti ajuta cu un sfat in acest sens?
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: liamic43 , utilizator 21:56, 24 Octombrie 2015
Din păcate, În fața curții d-voastră este domeniu public și prin urmare nu vă aparține. Totul depinde de bunul simț care se pare că nu există.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema cu service auto panait marius panait marius Locuiesc in Voluntari si la mine pe strada este un service auto care ma disperat ,are doua garaje cu iesire direct in strada lucreaza in fiecare zi pana cel ... (vezi toată discuția)
Parcheaza in fata portii mele shankarlove shankarlove Buna ziua, Sper ca ma puteti ajuta intr o problema: Locuiesc la curte, am 2 masini, spatiul din fata curtii masoara cam 12 m incap perfect cele 2 ... (vezi toată discuția)
Muzica tare in restaurantul din vecinatatea locuintei Marilena iv Marilena iv Cum procedez cu patronii restaurantului din vecinatate care dau muzica foarte tare, atat in restaurant cat si afara si au parcarea in strada, in fata portii ... (vezi toată discuția)