Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitie directa
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitie directa

Daca am facut o procedura care s-a incheiat cu un acord cadru acum 4 ani iar subsecventul ultim s-a incheiat in septembrie as putea face o directa pana la sfarsitul anului pana demarez alt acord cadru care sa se incheie de la 1.01.2016?
Va multumesc.
Daca s-a epuizat toata cantitatea prevazuta in acordul -cadru, da.

Sfatul meu este, daca valoarea contractelor subsecvente de anul asta cumulata cu cea a achizitiei directe intra sub incidenta art.23 din OUG 34, sa incercati totusi o procedura de achizitie in locul cumpararii directe.