Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Control SANEPID in gradinitele private
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Control SANEPID in gradinitele private

Buna ziua. Baietelul meu este inscris la o gradinita privata din Bucuresti. Am observat in nenumarate randuri ca doamnele bucatarese nu folosesc bonete, si hainele si papuci din bucatarie merg afara la tigare, ulterior intra si se reapuca de bucatarit. Intrebarea mea este urmatoarea. Este normal ce fac ele? Totusi vorbim de o gradinita si de niste reguli clare de igiena. Ma poate indruma cineva catre o institutie unde pot face o sesizare? Si daca o pot face sub anonimat va rog sa imi spuneti. Eu ma pot duce sa le spun, dar nu vreau sa se rasfranga asupra copilului ulterior. Va multumesc!
Petiţiile anonime sau cele în care nu sunt trecut datele de identificare a petiţionarului nu se iau în considerare şi vor fi clasate potrivit prevederilor OG nr.27/2002.

Puteti sesiza Comisariatul Judeţean pentru Protecţia Consumatorilor.
[ link extern ]