Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit ipotecar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit ipotecar

Buna ziua,

Am un credit ipotecar in euro. In urma solicitarii de restructurare, banca mi-a propus o restructurare pe 6 ani , cu dobanda in crestere din 2 in 2 ani. Totodata mi s-a propus si conversia creditului in lei. Intrebarea mea este: cursul la care se face conversia trebuie sa fie cel din data semnarii contractului initial (2008) sau din ziua semnarii celui nou (2015)?
Multumesc.
Data semnarii actului aditional, 2015.
Ati semnat deja actul aditional? Contractele de credit contin clauze abuzive referitoare la comisioane (cel mai des de administrare dar si altele) si la modul de percepe a dobanzii. Acestea pot fi contestate in instanta. (editat) Toate cele bune.
gi-jane2, moderator