Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Examen diriginte santier
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Examen diriginte santier

Buna seara,

Ma poate ajuta cineva cu subiecte din anii anteriori pt examen diriginte santier domeniu 6 ? am vazut pe site ISC ca se da si un studiu de caz, despre ce este vorba? Mentionez ca este pentru prima data cand particip la examen.

Multumesc !
Trebuie sa studiati cu atentie sa sa va insusiti legislatia mentionata in bibliografia afisata pentru examen. Toate subiectele sunt legate de prevederi legale.
Studiul de caz se refera la o situatie concreta care se poate produce, la un moment dat in santier, situatie in care trebuie sa intervina dirigintele de santier conform obligatiilor de serviciu pe care le are.
Pentru subiecte date va poate fi utila adresa: [ link extern ]