avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Daca o persoana pensionata are 35 de ani de magistratura, iar dupa pensionare a mai lucrat 7 ani ca avocat, cei 7 ani se pot adauga la pensie?
Ca sotie supravietuitoare primesc pensia de urmasi, dar ma intereseaza daca cei 7 ani pot fii adaugati la pensie, nu neaparat asimilati in magistratura.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 16:21, 26 Octombrie 2015
Luati legatura cu Baroul de avocati de care a apartinut sotul dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie doina-dobrescu doina-dobrescu Cei de la Casa de Pensii nu vor sa-mi asimileze anii de studiu universitar la pensia mea de urmasi, conf. art.49 al.1 si art.51 din leg. 263/2010. Tot Casa de ... (vezi toată discuția)
Pensie de urmasi doina-dobrescu doina-dobrescu Sotul meu a iesit la pensie avand vechimea de 35 de ani in magistratura la care s-au adaugat cei cinci ani de facultate la zi. Decizia de pensionare a fost ... (vezi toată discuția)
Pensie urmas ccbn ccbn CARE ESTE VARSTA LA CARE BENEFICIEZ EU DE PENSIA DE URMAS IN CONDITIILE IN CARE SOTU MEU DECEDAT A FOST MILITAR SI S-A PENSIONAT LA 56 ANI SI 5 LUNI IN ... (vezi toată discuția)