Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Daca o persoana pensionata are 35 de ani de magistratura, iar dupa pensionare a mai lucrat 7 ani ca avocat, cei 7 ani se pot adauga la pensie?
Ca sotie supravietuitoare primesc pensia de urmasi, dar ma intereseaza daca cei 7 ani pot fii adaugati la pensie, nu neaparat asimilati in magistratura.
Luati legatura cu Baroul de avocati de care a apartinut sotul dvs.