avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Politia Locala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Politia Locala

Buna ziua.
Imi puteti spune va rog frumos care este/ sunt motivul/ motivele pentru care unele Primarii au Politie Locala, iar altele nu?
Multumesc.
Totul depinde de fondurile pe care le au la dispozitie primariile. Adica banii pe care ii gestioneaza.
Primariile mai "sarace" nu isi pot permite sa tina un astfel de serviciu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Surpare teren marcela kiss marcela kiss Buna ziua,in data de 28 ianuarie 2018 am pus o intrebare in legatura cu surpare pamint linga o gura de canlizare,am primit raspuns si multumesc din nou , dar ... (vezi toată discuția)
Drepturile persoanelor cu handicap nerespectate. RamonaIT RamonaIT Buna ziua! Vreau sa dau Primaria in judecata pentru nerespectarea drepturilor prevazute in Legea 448/2006 privind protectia si promovarea drepturilor ... (vezi toată discuția)
Pot fi amendat in baza unei legi/hotarari a consiliului local, pe care eu nu pot respecta? sodoraz sodoraz Buna ziua, Dupa cum spune si titlul as vrea sa stiu daca pot fi amendat pe baza unei legi, sau a unei hotarari de consiliu local, pe care nu o pot respecta ... (vezi toată discuția)