Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificat fiscal
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificat fiscal

Buna seara!
Pentu vanzarea unui apartament este nevoie, printre altele si de certificat fiscal.
Certificatul fiscal se elibereaza numai pentru acel apartament, acolo unde este el inreggistrat?
Spun asta pentru ca apartamentul pe care doresc sa il vand este intr-un oras iar eu am domiciliul in alta localitate. Imi trebuie certificat fiscal si de la primaria unde am domiciliul?
Va multumesc!
Certificatul fiscal se solicita si se elibereaza de catre autoritatea fiscala responsabila teritorial unde este inregistrat pe rol fiscal bunul imobil