Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pierdut acte apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pierdut acte apartament

Buna ziua,parintii mei au pierdut toate actele de la apartament cand s-au mutat si nu mai detin nici macar o copie a acestora.Este vorba de un contract de vanzare cumparare facut acum multi ani si un cadastru.
Mai pot recupera de undeva aceste acte?Unde trebuie sa merg prima data?
Multumesc anticipat!
incercati la biroul de carte funciara unde au fost depuse contra-cost va dau copii
Aveau intabulare?
Daca aveau intabulare incercati la OCPI local daca nu aveau intabulare incercati la Camera Notarilor Publici care a preluat arhiva fostelor notariate de stat.
Copii ale documentelor de dobandire bun imobil gasiti la autoritatea fiscala teritoriala
Nu stiu sigur daca aveau intabulare.
Va multumesc mult pentru indrumari,macar acum stiu incotro sa o apuc .
O seara buna!