avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pierdut acte apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pierdut acte apartament

Buna ziua,parintii mei au pierdut toate actele de la apartament cand s-au mutat si nu mai detin nici macar o copie a acestora.Este vorba de un contract de vanzare cumparare facut acum multi ani si un cadastru.
Mai pot recupera de undeva aceste acte?Unde trebuie sa merg prima data?
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Codrin83 , utilizator 10:26, 24 Mai 2016
incercati la biroul de carte funciara unde au fost depuse contra-cost va dau copii
Aveau intabulare?
Daca aveau intabulare incercati la OCPI local daca nu aveau intabulare incercati la Camera Notarilor Publici care a preluat arhiva fostelor notariate de stat.
Copii ale documentelor de dobandire bun imobil gasiti la autoritatea fiscala teritoriala
Nu stiu sigur daca aveau intabulare.
Va multumesc mult pentru indrumari,macar acum stiu incotro sa o apuc .
O seara buna!

Alte discuții în legătură

Acte pentru succesiune anna2000 anna2000 buna ziua, o inrtebare scurta... notarul mi-a zis ca pentru dezbatere nu e suficien extrasul cf pt. apartament, ci am nevoie si de contractul de ... (vezi toată discuția)
Pierdut contractul de la apartament galosh galosh Am tot cautat sfaturi pentru pasii care trebuiesc urmati in cazul pierderii/distrugerii a contractului de la apartament, si nu am gasit. Apelez aici ca poate ... (vezi toată discuția)
Trebuie să rectific o eroare materială în adresa apartamentului: ... Ileana2022 Ileana2022 Trebuie să rectific o eroare materială în adresa apartamentului: este scrisă greșit scara, atât în contractul de vânzare-cumpărare (întocmit în ... (vezi toată discuția)