Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Folosinţă gratuită vs. folosinţă cu titlu gratuit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Folosinţă gratuită vs. folosinţă cu titlu gratuit

Care este diferenţa dintre folosinţa gratuită şi folosinţa cu titlu gratuit?

Vă mulţumesc anticipat,
Gheorghe Floroiu
Niciuna. Un termen este folosit in legislatia mai veche iar altul in cea noua...