Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stimulent de insertie

Buna as avea o intrebare,am optat pt concediu de crestere a copilului pt 1 an,a 12 luna ramane sotul ,eu cand tb sa ma intorc la serviciu pentru a beneficia pentru stimulent de insertie ,la 11 luni ,mai repede sau mai tarziu?
~ Conținut șters la cerere ~
Personal, eu am fost si am intrebat la protectia copilului exact cand sa vin cu dosarul pentru stimulent si mi s-a spus sa incep activitatea cu cateva zile inainte de implinirea celor 11 luni, si sa vin la ei cu dosarul (in ziua urmatoare)