Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Privatizare
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Privatizare

Având în vedere ,situația dezastroasa ,atât administrativa,cat și financiară,a SERVICIULUI PUBLIC DE GOSPODĂRIRE COMUNALA, ( APA ȘI CANAL ) ,voi propune Consiliului Local ,la ședința de luni 09 noiembrie 2015,privatizarea acestui serviciu.
Menționez că am fost cu dl.director,P.M
în comuna Cornu,unde acest, serviciu este privatizat și merge foarte bine,ca sa procedeze la fel.
Dacă acest serviciu nu va fi privatizat,exista posibilitatea,ca din cauza datoriilor,sa fie bucata activitatea primăriei ,cat și oprirea distribuirii de apa ,de către Apele Romane.Va prezint expunerea de motive,și sper ca ,Consiliul Local ,sa fie de acord cu privatizarea acestui serviciu .... Este legal ce vrea sa faca? Ce solutii mai poat fii, decat cea cu privatizarea?? Multumesc!
ioanalbu, utilizator