avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 332 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Stalpi Telecom pe proprietate privata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Stalpi Telecom pe proprietate privata

romtelecom are in curtea mea 2 stalpi de lemn... nu am facut nici un acord cu ei.. acesti stalpi ma incurca pentru ca am in curs o constructie... ce e de facut ? am tot sunat la ei dar nimeni nu ma baga in seama.. legal ce ar fi corect sa fac?multumiri..
Formulati o notificare scrisa si le puneti in vedere sa ridice stalpii sau sa va achite o chirie .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stalpi romtelecom in curtea mea utilizatorF utilizatorF buna seara!! cum pot scapa de stalpii romtelecom ce sunt in gradina mea ?de ani de zile in curtea mea sunt 2 stalpi de lemn ce sprijina in drum alti 2 ... (vezi toată discuția)
Buna dimineata, detinem o proprietate in jud gorj. constructia ... mocioi mocioi Buna dimineata, detinem o proprietate in jud Gorj. Constructia este realizata in anul 1988.La acel moment au fost respectate normele de amplasare fata de ... (vezi toată discuția)
Stalpi electricitate pe teren proprietate gabyteo gabyteo Buna ziua. Compania de lelectricitate are 2 stalpi pe terenul meu, proprietate personala. As dori sa stiu daca exista vreo posibilitate (act normativ, etc) sa ... (vezi toată discuția)