Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Obligatii in afara Fisei Postului.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Obligatii in afara Fisei Postului.

Buna ziua,
Am primit o decizie din parte angajatorului care spune ca trebuie sa operez anume activitati care ies din atributille Fisei Postului pe care am semnat-o cu angajatorul.
Este legal?
Multumesc!
In baza prevederilor art. 40 alin.1 lit. c C.mun., angajatorul are dreptul sa dea dispozitii cu caracter obligatoriu pentru salariat, sub rezerva legalitatii lor.
freeelis a scris:

In baza prevederilor art. 40 alin.1 lit. c C.mun., angajatorul are dreptul sa dea dispozitii cu caracter obligatoriu pentru salariat, sub rezerva legalitatii lor.

Adica sa te angajeze pe un job si sa mai faci si alt job la ceeasi bani si in acceeasi perioada de timp?
Exista si astfel de situatie.
freeelis a scris:

Exista si astfel de situatie.

Si ce rost are aceasta fisa?
Doar pentru evaluare?
Evaluarea se face dupa anumite criterii , insa indeplinirea atributiilor prevazute in fisa psotului poate fi unul dintre aceste criterii.