avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Permis ridicat pentru alcoolemie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Permis ridicat pentru alcoolemie

Salut am si eu o intrebare ,am fost prins la volan putin ametit adica 0%49 alccolemie in aer la sange nu am vrut sa merg,ce imi pot face nu am avut nici o abatere in 9 ani de zile....im fac dosar penal?va rog nu mai ce-i care stiu sa imi spuna sigur....mersi frumos
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 07:41, 10 Noiembrie 2015
V-ati ingreunat situatia daca ati refuzat sa mergeti sa se recolteze probe biologice.
A fost intocmit dosar penal iar finalizarea acestuia poate dura peste 1 an.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permise de conducere suspendate si cu dosar penal soferasul soferasul Buna seara! Acum un an si jumatate intr-o seara de noiembrie pe la ora 23-0 am fost tras pe dreapta de un echipaj de poitie pt motiv ca se fac razii pt ... (vezi toată discuția)
Intrebare: costinbeny costinbeny buna seara...as dori sa primesc si eu un raspuns cu privire la greseala pe care am facut-o,si anume ca am fost nevoit din motive personale sa ma urc la volanul ... (vezi toată discuția)
Penal Radu claudia florina Radu claudia florina Bună ziua mie acum o luna mai suspendat permisul de conducere pentru ca ma prins cu o alcoolemie de 0 , 74 % dar încă domnul polițist nu mia tr dosarul la ... (vezi toată discuția)