Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Permis ridicat pentru alcoolemie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Permis ridicat pentru alcoolemie

Salut am si eu o intrebare ,am fost prins la volan putin ametit adica 0%49 alccolemie in aer la sange nu am vrut sa merg,ce imi pot face nu am avut nici o abatere in 9 ani de zile....im fac dosar penal?va rog nu mai ce-i care stiu sa imi spuna sigur....mersi frumos
V-ati ingreunat situatia daca ati refuzat sa mergeti sa se recolteze probe biologice.
A fost intocmit dosar penal iar finalizarea acestuia poate dura peste 1 an.