Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Cerere cedo - inscrisuri anexate
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Cerere cedo - inscrisuri anexate

Buna seara
Va rog daca ma puteti ajuta.
Am inteles ca inscrisurile anexate cererii nu trebuie capsate.
Sa inteleg ca o hotarare judecatoreasca sau alt inscris trebuie trimisa necapsata?
Adica foi volante?
Va multumesc.
Stimat forumist,

Intr-adevar, nici un document nu trebuie capsat. Prin urmare, nici hotararile.
Subliniez, cu ocazia acestei intrebari: cerintele Curtii ar trebui satisfacute ca atare, fara a ne intreba daca politica CEDO este corecta, ori nu. Este cel mai sigur mod de a avea o aplicatie bine-intocmita, astfel.

Cu stima.
Va multumesc mult pentru raspunsul promt.
Sa aveti o dupa - amiaza placuta.