Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Situatie locuri vacante si instiintare incadrare - se ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Situatie locuri vacante si instiintare incadrare - se anunta la:

Buna ziua, unde se anunta situatia locurilor vacante si incadrarile la somaj: unde viitorul salariat isi are domiciliul sau unde firma are sediul sau punctul de lucru?
Multumesc.
Lista cu locurile de munca vacante se transmite la Agentia de Somaj de pe raza de activitate a firmei (a punctului de lucru).
multumesc frumos; am intrebat acest lucru deoarece am intalnit multe agentii anofm la care a contat domiciliul viitorului salariat (in alte judete decat cel al firmei) fiind foarte greu insa ca repartitiile sa ajunga la sediul societatii.
In cazul in care doriti o dispozitie de repartizare de la AJOFM de domiciliu solicitati angajatorului o copie dupa Lista cu locurile de munca vacante depusa la celalalt AJOFM si va prezentati cu ea la AJOFM de domiciliu.