Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... redobandire permis conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

redobandire permis conducere

am anulat permisul pentru conducerea unui vehicul sub influenta alcoolului sau altor substante.conform deciziei din dosarul___ ,din data de 16,10,2015,ramasa definitiva prin neapelare,s-a stabilit o pedeapsa de 1 an inchisoare.

in temeiul art.83,NCP,amana aplicarea pedepsei inchisorii pe un termen de supraveghere de 2 ani,stabilit si calculat de la data ramanerii definitive a prezentei hotarari.

intrebarea mea este:dupa cat timp pot face iar scoala de soferi???1 an sau 2 ani???trebuie facuta iar scoala sau se poate da redobandire??

multumesc mult!!!
Buna ziua!

Scrie in hotarare ca vi se anuleaza permisul?

Cu stima.
buna seara.nu scrie nicaieri nimic despre permisul de conducere.....dara avand in vedere ca a fost retinut pentru alcolemie peste 0,8......si ca a fost intocmit dosar penal nu s-a anulat???

multumesc frumos!