Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Lamurire privind evidenta gestiunii deseurilor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Lamurire privind evidenta gestiunii deseurilor

Buna ziua,
Spuneti-mi va rog , daca transportatorul deseurilor nepericuloase trebuie sa tina evidenta gestiunii deseurilor transportate conform anexa 1 din hg 856/2002 ? sau aceasta evidenta este valabila doar pentru deseurile generate din propria activitate? Va multumesc.
HG 856/2002 se refera exclusiv la deseurile generate din activitatea proprie.
Daca aveti autorizatie de mediu, tineti cont de recomandarile de evidenta/ raportare de acolo.
Daca nu aveti autorizatie de mediu, v-as recomanda sa tineti o evidenta cronologica a cantitatii, naturii, originii si a destinatiei deseurilor transportate, precum si o arhiva cu toate formularele de transport (atentie! sa aiba stampile de la expeditor/ transportator/ destinatar pe ele).