Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... cerere primar
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

cerere primar

pot contesta un raspuns negativ la o cerere facuta catre primar?
Sigur, daca raspunsul are caracterul prevazut de art. 1, s.u. din Legea 554/2004, privind conteciosul administrativ. Mult succes!
Răspunsul la o cerere, negativ sau pozitiv, nu este un act juridic care să poată fii atacat în instanță. Este un punct de vedere cu privire la o situație, și nu creează, stinge sau modifică(ca și un act juridic) un raport juridic.