Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... anulare hotarare guvern privind domeniul public
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

anulare hotarare guvern privind domeniul public

printr-o hot de guvern privind atestarea domeniului public al unui judet , un imobil a fost inventariat ca facnd parte atat din domeniul public al unui oras cat si din domeniul public al unei comune.
cum se poate anula acea hotarare de guvern in situatia in care orasul a intabulat acel imobil fara instiintarea celeilalte.
In contencios administrativ se poate cere anularea Hotararii de Guvern respective.