avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ultima modificare a executarii silite in codul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ultima modificare a executarii silite in codul de procedura civila

Buna ziua!
As dorii sa-mi spuneti si mie care este cea mai recenta modificare in codul de procedura civila in privinta executarii silite, care lege o reglementeaza sau in care monitor oficial au aparut modificari pentru ca m-ar interesa exact textul de lege respectiv.Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: liviutza08 , utilizator 22:54, 23 Iulie 2009
liviutza08 a scris:

Buna ziua!
As dorii sa-mi spuneti si mie care este cea mai recenta modificare in codul de procedura civila in privinta executarii silite, care lege o reglementeaza sau in care monitor oficial au aparut modificari pentru ca m-ar interesa exact textul de lege respectiv.Va multumesc anticipat!
O.U.G.nr.42/2009 prin care s-a modificat si completat Codul de procedura civila, art.373 indice 1! In vechea reglementare acesta a fost considerat neconsitutional printr-o decizie a Curtii Constitutionale!
multumesc! :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ultima modificare a executarii silite in codul de procedura civila liviutza08 liviutza08 Buna ziua! As dorii sa-mi spuneti si mie care este cea mai recenta modificare in codul de procedura civila in privinta executarii silite, care lege o ... (vezi toată discuția)
Incuviintarea executarii silite?! geo26 geo26 Buna ziua! Ce se intampla in situatia in care executorul judecatoresc a inceput executarea silita inainte de modificarea prevederilor art 373 indice 1 ( prin ... (vezi toată discuția)
Urgent! camy20 camy20 Sa ma ajute cineva!de cand intra in vigoare legea despre executarea silita,doar cu acordul instantei? ok.....care inseamna ce?ca la ora actuala 1 iunie ... (vezi toată discuția)