Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ultima modificare a executarii silite in codul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ultima modificare a executarii silite in codul de procedura civila

Buna ziua!
As dorii sa-mi spuneti si mie care este cea mai recenta modificare in codul de procedura civila in privinta executarii silite, care lege o reglementeaza sau in care monitor oficial au aparut modificari pentru ca m-ar interesa exact textul de lege respectiv.Va multumesc anticipat!
liviutza08 a scris:

Buna ziua!
As dorii sa-mi spuneti si mie care este cea mai recenta modificare in codul de procedura civila in privinta executarii silite, care lege o reglementeaza sau in care monitor oficial au aparut modificari pentru ca m-ar interesa exact textul de lege respectiv.Va multumesc anticipat!
O.U.G.nr.42/2009 prin care s-a modificat si completat Codul de procedura civila, art.373 indice 1! In vechea reglementare acesta a fost considerat neconsitutional printr-o decizie a Curtii Constitutionale!
multumesc! :)