avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 142 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Drepturi franciza
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Drepturi franciza

Am cumparat recent, de la un lichidator, niste corpuri mobilier apartinand unui fost business in franciza. Nu il folosesc cu destinatia lui initiala, nu mai are nicaieri imprimat numele francizei.
Este ok?

Alte discuții în legătură

Franciza obligatoriu marca inregistrata? Kapy Kapy Buna ziua, Ma tot intreaba o doamna cum sa colaboreze si ea in mica mea afacere si sunt in pana de idei, intrucat tin si la ideea mea si la ce am muncit dar ... (vezi toată discuția)
Ordin al prefectului Maris2012 Maris2012 Am in proprietate un apartament intro casa, cumparata in anul 1994 cu legea 112. Celuilalt apartament ,care apartine inca RIAL, i s-a schimbat destinatia, ... (vezi toată discuția)
Am fost înșelat de către arhitect pentru a ma convinge sa semnez contractul. Frodo Frodo De ce spun ca am fost înșelat? deoarece inainte de a semna, am fost mințit in scris ca va respecta bugetul de 15.000 euro, ulterior de 18 - 19.000 euro ... (vezi toată discuția)