Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Plata fond pentru pers cu handicap
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Plata fond pentru pers cu handicap

Buna ziua,
Ma puteti ajuta cu ceva informatii privind plata fondului pentru persoane cu handicap?

Compania noastra a atins 50 de angajati si trebuie sa constituim si sa platim fondul pentru persoane cu handicap.
Prin ce declaratie se declara? (nu apare in D112) si unde anume se plateste...exista un cont anume?

Multumesc!
Contributia se declara in Declaratia 100 cu denumirea "24. (810)- Varsaminte de la persoanele juridice, pt.persoanele cu handicap neincadrate" si se plateste la Bugetul de stat in trezoreria aferenta.