Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... eleva insarcinata
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

eleva insarcinata

Buna ziua!
Ce trebuie sa faca o scoala in situatia in care afla ca o eleva de clsa a IX-a este insarcinata? Ce institutii trebuie sa anunte?
Multumesc!
Urmand un fir logic, cel mai probabil ar trebui sesizate organele de politie deoarece poate fi un caz de corupere de minori si autoritatea de protectie sociala pentru luarea masurilor de protectie a viitoarei mame si a copilului.