Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proprietate

Sint cetatean german de nationalitate romana.Doresc sa cumpar un apartament in Romania.Am dreptul acesta? La vremea cind vom iesii la pensie, eu si sotia dorim sa locuim in Romania.Sint aceste situatii acceptate?

Va multumesc anticipat,

Ilie Cristea
Buna ziua,
Da, puteti cumpara un apartament sau casa in Romania.