Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurare sanatate dupa incetare activitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurare sanatate dupa incetare activitate

Buna ziua! Ma poate lamuri si pe mine cineva daca cei care au incetat activitatea intru-un loc de munca unde plateau asiguarea aceea de sanatate obligatorie, daca mai sunt asigurati? Si daca nu pentru ce au mai fost platiti acei bani pe asigurare??
Eu ma refeream la faptul ca am fi asigurati dar totusi platim tratamentul... este ok?
Este corect, daca sunteti neasigurat sa platiti tratamentul respectiv, chiar daca inainte de a incepe acest tratament ati fost asigurat.
Deci eu ma refeream la faptul ca am fi asigurati dar totusi platim tratamentul ca asa vrem noi ... este in regula??
Nu cred ca se va opune cineva sa platiti daca asa doriti .
Nu veti fi impiedicat de nimeni si de nimic sa platiti orice serviciu medical.