avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 119 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurare sanatate dupa incetare activitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurare sanatate dupa incetare activitate

Buna ziua! Ma poate lamuri si pe mine cineva daca cei care au incetat activitatea intru-un loc de munca unde plateau asiguarea aceea de sanatate obligatorie, daca mai sunt asigurati? Si daca nu pentru ce au mai fost platiti acei bani pe asigurare??
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 11:53, 6 Decembrie 2015
Eu ma refeream la faptul ca am fi asigurati dar totusi platim tratamentul... este ok?
Este corect, daca sunteti neasigurat sa platiti tratamentul respectiv, chiar daca inainte de a incepe acest tratament ati fost asigurat.
Deci eu ma refeream la faptul ca am fi asigurati dar totusi platim tratamentul ca asa vrem noi ... este in regula??
Nu cred ca se va opune cineva sa platiti daca asa doriti .
Nu veti fi impiedicat de nimeni si de nimic sa platiti orice serviciu medical.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare medicala BatrinarRemus BatrinarRemus Cum poate o persoana sa devina asigurat medical daca nu lucreaza si nu are nici un venit (conditii legale si documente necesare). Va multumesc. (vezi toată discuția)
Asigurare medicala dupa incetare contract mihaisele mihaisele Buna ziua, As dori sa stiu, cat timp dupa incetarea contractului de munca mai este persoana in cauza asigurata? Difera aceasta durata in cazul in care ... (vezi toată discuția)
Cass pe 5 ani in urma?! rozinutza rozinutza vreau sa platesc asigurarea medicala pentru mama mea pentru ca are probleme cu inima si trebuie urgent sa mearga la doctor,dar mi sa zis k trebuie sa platesc ... (vezi toată discuția)