Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... LITIGIU CU DGASPC
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

LITIGIU CU DGASPC

Am fost asistent maternal profesionist timp de 7 ani.In urma unor rapoarte intocmite in mod tendentios ,lipsite de adevar mi-a fost desfacut contractul de munca.ORDINUL 35 /2003 prevede ca rapoartele intocmite de asistentii sociali desemanati cu verificarea AMP sa aduca la cunostiinta acestuia (in copie) orice raport pe care il intocmesc. Acest lucru nu s-a intamplat iar la audierea din comisia care a hotarat retragerea atestatului nu mi s-a permis sa aduc probe care sa dovedeasca ra rapoartele intocmite nu corespund cu adevarul.
Am dat DGASPC Dambnovita in judecata pentru a mi se afce dreptate .Am cerut in mod respectuos DGASPC printro petitie sa mi se acorde accesul la dosarul meu de AMP pentru a face copii dupa raportele care au stat la baza retragerii atestatului meu profesional.Desi termenul limita de raspuns a trecut de mult nu am primit nici un raspuns nici favorabil nici negativ.
Intrebarea mea catre dumneavoastra este:Mi se poate interzice acesul la dosarul meu?Ce pot sa fac in acest sens?
Va multumesc pentru atentie si astept raspunsul dumneavoastra
Cu respect
MARI
mari1, utilizator