Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inchidere carnet de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inchidere carnet de munca

Buna seara,

Se mai pot inchide carnetele de munca care la data de 01.01.2011 se aflau la Casa de Pensii pentru scanare? Din pacate, unitatea angajatoare a fost desfiintata, ca urmare a comasarii prin absorbtie, la 01.01.2011, si doar cativa dintre salariati au fost preluati de catre noul angajator. In aceasta situatie, ce se intampla cu carnetele de munca ale salariatilor care au incetat activitatea la 31.12.2010?

Multumesc
Se pot face mentiunile aferente abrogarii Decretului nr.92/1976. In acest caz, va puteti adresa ITM-ului in raza caruia a avut sediul angajatorul dvs.