Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... crtea de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

crtea de munca

ce se intimpla cu cartile de munca dupa trecera in format electronic.
Carnetele de munca vor fi restituite titularilor pe baza de proces verbal.
incepind cu ce data
Incepând cu data de 01.01.2011, când se vor abroga prevederile Decretului 92/1976, care reglementează carnetul de muncă. Termenul de încheiere a acţiunii de restituire, este 30.06.2011.

Popa Adrian, Contabil
Am si eu o problema cu carnetele de munca de la societate.
Stie cineva cum se procedeaza cu carnetele de munca ale salariatilor deschise si care inca isi desfasoara activitate in cadrul firmei?
- Se inchid de ITM incepand cu data de 01.01.2011....?
- Daca unul din salariati care are carnet de munca este angajat cu 01.01.2008 si pleaca cu 01.03.2011 cum se elibereaza Adeverinta de vechime? Pe ce perioada ???
Buna ziua.
Salariatul dumneavoastra poate demonstra vechimea in munca, pe baza carnetului de munca perioada 01.01.2008 - 31.12.2010.
Pentru perioada de la 01.01.2011 o sa ii eliberati o adeverinta care atesta vechimea de la acesta data pena cand pleaca de la firma, sau la cererea lui, pe toata perioada lucrata.