avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 412 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... crtea de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

crtea de munca

ce se intimpla cu cartile de munca dupa trecera in format electronic.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:10, 23 Februarie 2011
Carnetele de munca vor fi restituite titularilor pe baza de proces verbal.
incepind cu ce data
Incepând cu data de 01.01.2011, când se vor abroga prevederile Decretului 92/1976, care reglementează carnetul de muncă. Termenul de încheiere a acţiunii de restituire, este 30.06.2011.

Ultima modificare: Marți, 22 Februarie 2011
Popa Adrian, Contabil
Am si eu o problema cu carnetele de munca de la societate.
Stie cineva cum se procedeaza cu carnetele de munca ale salariatilor deschise si care inca isi desfasoara activitate in cadrul firmei?
- Se inchid de ITM incepand cu data de 01.01.2011....?
- Daca unul din salariati care are carnet de munca este angajat cu 01.01.2008 si pleaca cu 01.03.2011 cum se elibereaza Adeverinta de vechime? Pe ce perioada ???
Buna ziua.
Salariatul dumneavoastra poate demonstra vechimea in munca, pe baza carnetului de munca perioada 01.01.2008 - 31.12.2010.
Pentru perioada de la 01.01.2011 o sa ii eliberati o adeverinta care atesta vechimea de la acesta data pena cand pleaca de la firma, sau la cererea lui, pe toata perioada lucrata.

Alte discuții în legătură

Carnet munca ne-creat de catre angajator. emiliapana emiliapana Buna ziua, Lucrez din 2007, acesta fiind primul meu job. Angajatorul mi-a comunicat recent ca nu a intocmit un carnet de munca pe numele meu. Este corect? ... (vezi toată discuția)
Cum se poate verifica vechimea de munca pana prezent???,stiut ... fecsketata1958@gmail.com fecsketata1958@gmail.com Cum se poate verifica vechimea de munca pana prezent???,Stiut faptul ca nu este deja carnet de munca si Romtelecom unde apartine dupa atatea schimbar ???,Este ... (vezi toată discuția)
Ce se face cu carnetele de munca? Bardac Nelu Bardac Nelu In institutia in care lucrez, sa decis ca de la data de 01.11.2011, carnetele de munca, sa fie date fiecarui angajat in parte.... Mentionez, ca nu sunt ... (vezi toată discuția)