Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Obligatii angajator lucru PC
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Obligatii angajator lucru PC

Buna ziua,

Care sunt obligatiile angajatorului pentru angajatii care lucreaza exclusive cu calculatorul?

multumesc
Studiati Cerintele minime de securitate si sanatate pentru utilizarea echipamentelor cu ecran de vizualizare aprobate prin HG nr. 1028/ 09.08.2006 cu modificarile si completarile ulterioare.
Gasiti mai multe date aici: www.avocatnet.ro/content/art...