Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... cedo
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

cedo

am trimit un formular la cedo si mi a venit inapoi acelasi formular in gol cu un cod de bare si un document despre cum se copleteaza si tot ce tine de curte.
ce ar trbui sa inteleg?posibil sa nu fi completat corect?

multumesc anticipat
Stimat forumist,

Probabil că, într-adevăr, primul formular nu l-ați completat corect. Încercați, deci, să îl completați îndeplinind cerințele Curții punct cu punct.

Cu stimă.
Daca a venit cu codul de bare este evident faptul ca au primit cererea dvs.
Sub aspectul termenului sesizarii este in regula ca durata.

Incercati sa il completati conform cerintelor curtii de la Strasbourg ca sa il poata analiza cu atentie.
Incercati sa nu depasiti o luna de zile.