Forum Suport Tehnic Opinii despre avocatnet.ro faceti abuzuri
Discuție deschisă în Opinii despre avocatnet.ro

faceti abuzuri

uitati ce este,nu imi tot inchideti mie postarile daca nu va convin voua.va faceti publicitate,mergeti pe like,clicuri,publicitate si am copiat raspunsurile voastre inainte,stiam ca imi inchideti daca nu va convine de aceea iata ce va spun.
ati abuzat de mine mereu,e atac la persoana,imi scoateti cand vreti ce vreti si ma banati,nu sunteti singurul site,eu de acum o sa platesc asta altfel si nu imi scoateti si acest articol ca il copiez iar,voi scrie ce faceti in blogul meu,va fac publicitate negativa si nu ma las pana nu mai aveti un vizitator,arat tot ce mi-ati facut peste tot,pe toate retelele,nu ajutati deloc si nu vad rostul siteului,de aceea se cere inchiderea lui,ati recunoscut ca nu raspundeti si am copiat,numai daca e in dublu se scoate o intrebare,a mea nu a fost,am tot copiat,ba mai mult cand am spus ce faceti ati sters si e abuz,smecherie,o sa scriu peste tot pana va desfiintez,sunteti cel mai prost site daca faceti asa ceva,o sa reclam si la OPC si peste tot,acest site nu mai trebuie sa existe.
Si repet pana raspundeti,de ce imi scoateti intrebarile puse?scrie si asta in conditii ca daca va critica cineva ca faceti rau sa se scoata comentariile?postez pe blogul meu tot despre voi apoi raspandesc pe toate retelele ce am patit,sa nu mai scrie nimeni,sa stiti ca nu sunteti singurii.dar pentru ca m-ati atacat in acest fel o sa platiti.nu imi scoateti mie ce postez ca nu va place cand vreti voi.cand eu am fost jignita si am ripostat am fost banata fara drept de apel si fara motiv.va spun eu ca va desfiintez siteul,nu e bun de nimic,daca stergeti postez pe tot internetul oricum si la Opc si peste tot.
de ce imi scoateti postarile?intrebam ceva normal,nu jigneam,doream un raspuns ca de aia sunteti si voi imi stergeti.e abuz.va spun ca o sa fie rau,sunteti sfidatori si abuzivi si mai vreti si likeuri?o sa vedeti ce veti avea.o sa stergeti si ce am scris aici?copiez.si nu ati raspuns.intrebam ceva si una era sa nu raspundeti,dar a sterge nu era voie.de ce ati sters?
Buna dimineata,

Probabil nu ati citit Regulamentul de postare. Sau daca l-ati citit nu l-ati inteles. In el gasiti lamuriri despre actiunile pe care dvs. le numiti abuz:

3.3. Nu adresa aceeasi întrebare pe mai multe sectiuni ale forumului si nu deschide acelasi topic de mai multe ori. In acest caz topicurile si/sau raspunsurile in plus vor fi sterse de administratori sau moderatori.

In legatura cu faptul ca aveti intrebari fara raspuns:

Consultantii care participa la discutii in forum o fac voluntar, fara a fi motivati in vreun fel de Avocatnet.ro. De aceea, trebuie sa intelegeti ca nimeni nu este obligat sa raspunda intrebarii dumneavoastra si, cu atat mai mult, nu va putem garanta un raspuns complet, corect si de actualitate.

Referitor la banarea contului anterior, ati incalcat in mod repetat punctele 2.1 si 2.2 din Regulament. Aveti un limbaj agresiv care noua nu ne place si pe care nu il toleram.

De la bun inceput trebuie sa lamurim un principiu: din momentul în care ai tastat adresa site-ului, ai intrat pe o proprietate privata pe care gazda are dreptul de a si-o administra dupa cum crede de cuviinta. Asta nu inseamna ca forumul exista doar pentru noi însine, ci doar ca dorim sa formam o comunitate bazata pe oameni care respecta regulile noastre. Regulile de fata nu sunt menite sa limiteze activitatea vreunui utilizator, ci doar sa impuna anumite standarde in ceea ce priveste modul de comunicare pe forum. De aceea trebuie sa stii ca, daca doresti sa te integrezi în aceasta comunitate, trebuie sa te supui regulilor de mai jos. Daca vreuna din aceste reguli nu coincide cu un principiu de-al tau la care nu poti renunta, esti invitat, fara suparare, sa renunti la frecventarea forumului, eventual sa-l frecventezi doar citindu-l si fara a interveni in nici un fel.

Sunteti libera sa scrieti ce doriti si unde doriti ca internetul e mare dar daca alegeti sa folositi forumul AvocatNet.ro trebuie sa respectati regulile noastre.
Daca nu le intelegeti cereti lamuriri prin mesaj privat celor care aplica Regulamentul: moderatorii sau administratorii.
Daca le intelegeti dar vi se par abuzive ne puteti ocoli si ne puteti reclama oriunde doriti.
Iar daca ne mai jigniti vreodata aici in felul in care ati facut-o acum va banez permanent.

oricum nu mai intru pe acest site ca vad ce este,eu sunt cea jignita mereu si nu mai ramane asa,nu am pus intrebarea de 2 ori,nu ati citit bine si de data asta va va costa.ma doare undeva de banarile voastre,oricum o sa platiti amenzi voi ca ma jigniti si atacati la persoana si incerc sa va desfiintez siteul.tot ati spus ca nu raspundeti.o sa vedem unde am jignit eu la tribunal apoi.ca eu sunt cea jignita,banata fara motiv mereu si o sa cer daune.si mai sunteti si obraznici in felul de ava purta cu oamenii.Intai semnalez la OPC apoi va deschid dosar.sa demonstrati voi ca am mai intrebat eu de inchiderea tel.ca nu intrebasem,am copiat tot.si cand vi se spune ceva rau banati.dar era adevarul.oricum cu voi nu se poate discuta,v-ati vazut mari si calcati in picioare.eu promit ca va distrug.o fi internetul mare dar voi sunteti mici si trebuia sa va purtati frumos.nu,platiti.chiar banati ma o sa am o dovada in plus ce soi sunteti,oricum nu mai folosesc acest site vreodata,si asa nu mi s-a raspuns niciodata,decat jignindu-ma.Cum ati spus internetul e mare si siteuri de acest gen care si raspund nu doar vor publicitate sunt si mai multe.pe acest site am avut si prejudicii,ati avut avocati care mi-au facut rau si am pierdut bani la proces,unii si fara sa fie in barou.de aceea cum pe site am fost prejudiciata baneste cu avocatii vostri hoti de aici cu care era sa pierd procesul voi cere prejudicii mari de la voi.
am scos mesajul si nu se vede ca am intrebat o clipa ce se intampla daca se inchide tel daca mai platesc apoi.de aceea o sa platiti voi nedreptatile facut,banata sau nu.am fost a doua oara nedreptatita si jignita.si nu mai stau fara sa fac nimic.am copiat discutia

Subiect: Rezilieri abonamente telefonie

Buna ziua,vin cu rugamintea de a mi se spune daca chiar nu pot rezilia unabonament intrucat am facut un abonament la orange si mi s-a dat si un tel si nu sunt multumita de servicii,tel nu merge bine,e un jaf,apoi dupa ce a trecut o zi si nu platisem deja m-au anuntat ca imi inchid tel de tot desi cand am vorbit la inceput nu mi s-a spus asa ceva ci ca pot prelungi.sunt f nemultumita,am si vazut un anunt dat de cineva ca nu au voie sa ne impuna sa le platim abonament pe toata durata,mai ales daca nu suntem multumiti,ci sa le scriem si apoi daca nu cedeaza sa incercam la anopc.apoi tot pe site am gasit ceva legat de acest lucru,ne obliga sa stam 2 ani la ei daca nu suntem multumiti de servicii?cum procedez?mai ales ca am ramas si fara servici si nu mai pot plati.cum pot fi obligata daca eu nu vreau citez ce am gasit si chiar sa dau share pt toti
,, Home
Noutati
NU achitati taxele de reziliere ale abonamentelor de telefonie mobila!
BYTZA 1 mai 2015 Noutati
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest

Update 2: Am primit de la foarte multi cititori sesizari conform carora operatorii refuza sa receptioneze cererile de reziliere ale abonamentelor, iar sfatul meu este ca de acum incolo sa le transmiteti online prin intermediul formularului de contact prezent pe site-ul fiecarui operator.In acest mod evitati elegant ostilitatea de care dau dovada majoritatea operatorilor atunci cand doriti sa reziliati un abonament.Am rugamintea sa dati share pe facebook acestui articol pt a ajunge la cati mai multi compatrioti, care se afla intr-o situatie similara si nu stiu cum sa reactioneze.De asemenea nu uitati sa parcurgeti si comentariile de la finalul acestui articol!

Update 1: Ca urmare a publicarii acestui articol inestimabilul operator mi-a returnat contravaloarea abonamentului pt lunile in care nu am beneficiat de servicii.Mai pe intelesul tuturor trebui sa va spun ca in cazul in care doriti sa reziliati un abonament nu trebuie decat sa achitati contravaloarea ultimei luni de abonament.Asadar nu trebuie sa achitati taxele de reziliere sau mai nou de justa despagubire deoarece sunt abuzive! Va invit sa vizualizati aici articolul dedicat rezilierii contractului cu inestimabilul operator Telekom Romania.

Recent am hotarat sa inchid inainte de termen 2 dintre abonamentele de telefonie mobila pe care le detin, numai ca am intampinat o mare ostilitate din partea marelui operator de telefonie care este, care a fost si care va fi……..Vodafone.

Dupa ce le-am trimis initial aceasta solicitare pe mail, au inceput sa ma asalteze cu telefoane, propunandu-mi diverse variante care mai de care mai atractive, numai sa nu renunt la ambele abonamente.
Din pacate raspunsul meu a fost negativ de fiecare data iar singura doleanta era sa-mi treaca cele 2 numere pe cartela deoarece sunt numere pe care inca ne mai contacteaza diversi clienti.

Ulterior primesc un mail extrem de detaliat in care se stipula foarte clar faptul ca in cazul in care doresc sa reziliez cele 2 abonamente inainte de expirarea perioadei contractuale va trebui sa achit o taxa (cica de justa despagubire, asa se intituleaza) de doar 670 lei/abonament.

Ziua urmatoare iau legatura cu un prieten, avocat de profesie, ii relatez speta iar el imi spune la final ca nu trebuie sa achit aceste taxe, deoarece aceste clauze contractuale sunt abuzive si conform legii nr.193/2000 „Dreptul consumatorului la denuntarea contractului nu poate fi anulat sau conditionat de nicio clauza contractuala sau intelegere intre parti, in cazurile prevazute de lege, aceasta fiind considerata nula de drept. Drepturile partilor referitoare la o justa despagubire nu vor fi afectate in cazul denuntarii unilaterale”. Mai multe detalii cu privire la aceasta lege gasiti aici in care initiatorul acesteia Iulian Urban va ofera suportul de care aveti nevoie.''
Deci cum fac sa reziliez fara sa platesc nimic ca vad ca legal nu pot fi obligata.
multumesc

Raportează abuz Răspunde Citează

Ares-3
Moderator
offline

Data înregistrării:
Duminica, 19 Iunie 2011, 13:58
Profil utilizator

[Explicaţii popularitate]

Dată post: Miercuri, 18 Noiembrie 2015, 09:31
Ziceti ca sunteti nemultumita de servicii, de ce? Nu aveti semnal bun? Acesta ar putea fi motiv de reziliere fara taxa de despagubire.

Altfel, taxa de reziliere este, intr-adevar, ilegala dar nu va puteti folosi de asta. Suma numita justa despagubire. este prevazuta in Codul consumului, chiar dvs. ati postat prevederea:
„Dreptul consumatorului la denuntarea contractului nu poate fi anulat sau conditionat de nicio clauza contractuala sau intelegere intre parti, in cazurile prevazute de lege, aceasta fiind considerata nula de drept. Drepturile partilor referitoare la o justa despagubire nu vor fi afectate in cazul denuntarii unilaterale”.

Deci puteti denunta contractul oricand, operatorul n-are dreptul sa va ceara o taxa in suma fixa pentru asta - de ex. 100 de euro doar pentru ca nu mai vreti sa continuati dar are dreptul de a va pretinde o despagubire care se calculeaza in functie de pretul intreg al telefonului si lunile ramase din contract.

Aplauda

Raportează abuz Răspunde Citează

mihaela2309
Utilizator
online

Data înregistrării:
Miercuri, 18 Noiembrie 2015, 01:15
Profil utilizator

[Explicaţii popularitate]

Dată post: Miercuri, 18 Noiembrie 2015, 11:42
da,si semnalul mai ales in casa e f prost si tel care mi l-au dat e f prost,se blochaeza mereu,e de ultima speta,nu l-as lua nici pe gratis.m-am pacalit si nu mai am ce face.nu pot folosi acest tel,cand sun de multe ori de opreste,aud prost sau deloc.ceva se intampla zilnic si la tel ca e un jaf de-al lor.nu am ce face,nu?

Raportează abuz Răspunde Citează

Ares-3
Moderator
offline

Data înregistrării:
Duminica, 19 Iunie 2011, 13:58
Profil utilizator

[Explicaţii popularitate]

Dată post: Miercuri, 18 Noiembrie 2015, 11:57
Calitatea convorbirilor poate fi afectata de ''calitatea'' telefonului. Mergeti la reprezentanta si cereti trimiterea lui in service sau schimbarea, daca e un model prost ei stiu cu siguranta acest lucru si nu cred ca vor ramane indiferenti.
Daca nu puteti folosi serviciile din cauza telefonului si nu gasiti sprijin la operator, aveti motiv sa faceti reclamatie la ANPC.

Dupa ce discutati cu cei de la reprezentanta reveniti pe forum, poate reusim sa va ajutam.
Aplauda

Raportează abuz Răspunde Citează

mihaela2309
Utilizator
online

Data înregistrării:
Miercuri, 18 Noiembrie 2015, 01:15
Profil utilizator

[Explicaţii popularitate]

Dată post: Miercuri, 18 Noiembrie 2015, 14:26
in principiu ma interesa daca pot rezilia,chiar ei au afirmat ca in casa semnal e doar 20%.poate fi tel,am fost cu el dar mi-au spus ca e bun,mi se pare mie,nimeni nu s-a plans,i-a scos bateria si a pus o la loc ca se blocheaza destul de des.probabil e facut pe vapor,ce sa i mai faca?mereu vorbesc si deodata nu mai merge.ei spun ca e bun.legat de semnal e altceva,au afirmat ei ca in casa e slab,dar am vazut ca si afara.dar chiar e toata lumea multumita de semnal?

Raportează abuz Răspunde Citează

Ares-3
Moderator
offline

Data înregistrării:
Duminica, 19 Iunie 2011, 13:58
Profil utilizator

[Explicaţii popularitate]

Dată post: Miercuri, 18 Noiembrie 2015, 14:34
mihaela2309 a scris:

chiar ei au afirmat ca in casa semnal e doar 20%.

Ei fiind cine, lucratorii de la reprezentanta?
Cu acest motiv puteti face o cerere de reziliere adresata firmei in care sa nominalizati persoanele care au spus.
Asteptati raspunsul si daca nu sunt de acord reclamati-i la ANPC.
Aplauda

Raportează abuz Răspunde Citează

mihaela2309
Utilizator
online

Data înregistrării:
Miercuri, 18 Noiembrie 2015, 01:15
Profil utilizator

[Explicaţii popularitate]

Dată post: Duminica, 22 Noiembrie 2015, 15:46
cei de la orange ca am sunat la 411 sa spun ca mi se intrerupe de cum am cumparat si ca tel nu merge bine,deci nu s-a respectat contractul si cf legii cum ma pot obliga sa stau 2 ani daca m-au pacalit?cum reziliez,ca eu ceva ce merge prost nu pot plati.in contract nu scrie ca semnalul e 20% bun in casa iat tel se probeaza in timp.cand am reclamat ca nu merge mi l-au dat inapoi si au scos bateria spunand ca numai eu am reclamat,e un tel bun,ca apoi sa constat ca se repeta mereu.nu pot da 300 lei lunar pe ceva ce nu folosesc si nu merge,cine ma obliga?ce lege?
UNDE APARE CA INTREB EU CE AM INTREBAT ULTIMA OARA?O SA MI DATI DAUNE MARI DE DATA ASTA,VA INCHID EU SITEUL.NU SE POATE VORBI CU VOI.NUMAI LA BANI VA GANDITI.DAR PE MINE NU MA JIGNESTE NIMENI PE PAMANT SI DEOBICEI CASTIG TOATE PROCESELE CA E NUMAI NEDREPTATE PESTE TOT.EU VA JUR CA VA TERMIN