Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cvc auto
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cvc auto

am cumparat o masina neimatriculata pe baza de un cvc la un birou notarial.
cvc a ramas la mine , dar pers care mi-a vandut-o a pastrat si cvc vechi intre persoana care a vanduto pers resp.
pe baza cvc intre primul vanz si vanzatorul care mi-a vanduto mie , pers resp a imatriculat-o
acuma masina este imatriculata , radiata pe numele pers , eu inca mai am cvc intre pers resp si eu
nu exista nici o problema intre mine si pers resp. pur si simplu vreau sa o radiez pe numele meu
va fi nevoie de un alt cvc sau o voi putea sa o radiez cu acel vechi contract
te mentinut : in cvc a fost specificat ca are nr rosii preventive , acum ea are nr negre definitive.
data cvc a fost intocmit inaintea imatricularii
imatricularea a fost intocmita pe baza cvc pe care ultima pers ia vandut-o persoanei care mi-a vandut-o mie
Avand un contract de vanzare-cumparare ulterior primului si provenind de la cumparatorul din primul, nu aveti decat sa va duceti la politie si sa cereti radierea de pe numele celui care v-a vandut-o si inmatricularea pe numele dvs. De asemenea, puteti pastra nr. pe care le-a primit cumparatorul din primul contract (vanzatorul dvs.), daca nu vreti nr. preferentiale. Intrebarea mea pentru dvs. ar fi la cine se afla masina in acest moment?