Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Prescriptie credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Prescriptie credit

Buna ziua!
As dori si eu un raspuns va rog la o problema.
Sora mea a facut un credit in 2003 pe doi ani la o banca.A platit cateva rate dar nu a mai putut achita ratele deoarece sotul ei a decedat si ea a ramas singura cu doi copii de crescut.Creditul il facuse ptr a cumpara tratamentul ptr boala sotului.Intrebarea mea este daca creditul este prescris ?
~ Conținut șters la cerere ~
Doar dacă îl cesionează unei Bănci, altfel nu poate.
IMicro Bucuresti, Consilier juridic
deci o firma de recuperari creante nu poate cumpara decat un credit declarat scadent anticipat.