avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Salarizare bugetari
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Salarizare bugetari

Lucrez intr-o primarie si am functia de inspector la biroul contabilitate. In cadrul primariei functioneaza un serviciu public de asistenta sociala care are un sungur asistent social iar eu si inca o colega avem in fisa postului atributii de asistenta sociala pt ca asistentul nu poate cuprinde toate lucrarile, mai exact ma ocup de venitul minim garantat (am cca 100 dosare). Conform Legii 293/2015 personalul din sistemul public de asistenta sociala beneficiaza de o majorare de salariu de 25%. Eu pot sa beneficiez de aceasta majorare ?
Cel mai recent răspuns: carmenssilva , utilizator 10:43, 16 Februarie 2016
carmenssilva a scris:

Lucrez intr-o primarie si am functia de inspector la biroul contabilitate. In cadrul primariei functioneaza un serviciu public de asistenta sociala care are un sungur asistent social iar eu si inca o colega avem in fisa postului atributii de asistenta sociala pt ca asistentul nu poate cuprinde toate lucrarile, mai exact ma ocup de venitul minim garantat (am cca 100 dosare). Conform Legii 293/2015 personalul din sistemul public de asistenta sociala beneficiaza de o majorare de salariu de 25%. Eu pot sa beneficiez de aceasta majorare ?


Ma poate ajuta cineva cu un raspuns va rog? Nu cred ca este corect sa primesc doar 10% ca si ceilalti bugetari atata timp cat eu imi bat capul in fiecare zi cu o multime de beneficiari de ajutor social. Vreau si eu 25%.
Chiar nu poate sa-mi dea nimeni un raspuns?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Majorare salariu cu 01 12 2015 Aura Pop Aura Pop Buna seara Primarul si viceprimarul de comuna beneficiaza de majorarea de 10 % acordata de la 01 12 2015 conform Ou 83/2014 ? Dar ... (vezi toată discuția)
Cresteri salariale asistenti sociali din cadrul administratiei publice locale PetronelaA PetronelaA Beneficiaza o persoana, angajata pe functia publica de consilier in cadrul unei primarii comunale, ce are prin fisa postului atributii privind asistenta ... (vezi toată discuția)
Majorare 25% in uat pentru compartimentul de servicii sociale RusIleanaClaudia RusIleanaClaudia Conform Legii nr. 293/2015 ART. II (1) Începând cu drepturile aferente lunii decembrie 2015, cuantumul brut al salariilor de bază/soldelor funcţiei de ... (vezi toată discuția)