Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Salarizare bugetari
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Salarizare bugetari

Lucrez intr-o primarie si am functia de inspector la biroul contabilitate. In cadrul primariei functioneaza un serviciu public de asistenta sociala care are un sungur asistent social iar eu si inca o colega avem in fisa postului atributii de asistenta sociala pt ca asistentul nu poate cuprinde toate lucrarile, mai exact ma ocup de venitul minim garantat (am cca 100 dosare). Conform Legii 293/2015 personalul din sistemul public de asistenta sociala beneficiaza de o majorare de salariu de 25%. Eu pot sa beneficiez de aceasta majorare ?
carmenssilva a scris:

Lucrez intr-o primarie si am functia de inspector la biroul contabilitate. In cadrul primariei functioneaza un serviciu public de asistenta sociala care are un sungur asistent social iar eu si inca o colega avem in fisa postului atributii de asistenta sociala pt ca asistentul nu poate cuprinde toate lucrarile, mai exact ma ocup de venitul minim garantat (am cca 100 dosare). Conform Legii 293/2015 personalul din sistemul public de asistenta sociala beneficiaza de o majorare de salariu de 25%. Eu pot sa beneficiez de aceasta majorare ?

Ma poate ajuta cineva cu un raspuns va rog? Nu cred ca este corect sa primesc doar 10% ca si ceilalti bugetari atata timp cat eu imi bat capul in fiecare zi cu o multime de beneficiari de ajutor social. Vreau si eu 25%.
Chiar nu poate sa-mi dea nimeni un raspuns?