Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act de proprietate

Dorin sa schimbam titularul contractului de energie electrica de pe numele tatalui decedat pe al mamei in viata.Actul de proprietate al casei este pe numele ambilor soti . Se poate depune un nou dosar cu acest act de proprietate ? Ori trebuie musai certificat de mostenitor , inca succesiunea nu am faut-o ? Cei de la Enel nu m-au lamurit . Cu rspect , Corina
Este necesar initial sa dezbateti succesiunea si dupa eliberarea certificatului de mostenitor,
mama dv poate introduce cerere pentru incheiere nou contract cu furnizorul de energie electrica
Multumesc mult. Acum sunt lamurita. Cu respect , Corina