Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Masina

Buna!
am cumparat si eu o masina de la un fost sef am factura fiscala am dovada anaf este bagata la fisc pe numele meu.
Am avut o intelegere verbala cu proprietarul masini ca atunci cand o sa o inregistrez la politie pe numele meu o sa ii dau numerele
Acum ma suna si ma ameninta ca daca in maxim 1 sapt nu ii dau numerele ma da la politie sa ma opreasca in trafic sa imi ia numerele
Are voie sa imi faca ceva atat timp cat am factura fiscala pe numele meu?
In 30 de zile de la data cumpararii sunteti obligat sa o inmatriculati pe numele dv.
si daca ma opreste politia ce anume poate sa imi faca?
sau daca merge el la politie pot sa patesc ceva?