avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Masina

Buna!
am cumparat si eu o masina de la un fost sef am factura fiscala am dovada anaf este bagata la fisc pe numele meu.
Am avut o intelegere verbala cu proprietarul masini ca atunci cand o sa o inregistrez la politie pe numele meu o sa ii dau numerele
Acum ma suna si ma ameninta ca daca in maxim 1 sapt nu ii dau numerele ma da la politie sa ma opreasca in trafic sa imi ia numerele
Are voie sa imi faca ceva atat timp cat am factura fiscala pe numele meu?
Cel mai recent răspuns: bruneta89 , utilizator 14:15, 14 Decembrie 2015
In 30 de zile de la data cumpararii sunteti obligat sa o inmatriculati pe numele dv.
si daca ma opreste politia ce anume poate sa imi faca?
sau daca merge el la politie pot sa patesc ceva?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculari masini georgescucatalin87 georgescucatalin87 SPuneti-mi va rog daca am cumparat o masina si am bagat-o la fisc dar nu am inmatriculat-o in cele 30 de zile ce se intampla?...platesc amenda ???cat este ... (vezi toată discuția)
Am cumparat autoturism pus sub sechestru stivadar stivadar Buna ziua, Am cumparat acum cateva luni un autoturism de la o persoana care spunea ca un cumnat de ala lui are masina de vanzare de pe firma. Mi-a facut ... (vezi toată discuția)
Cat pot circula cu masina neinmatriculata mradrian mradrian Va salut, Anul trecut in noiembrie, am cumpărat o masina, iar la fisc am luat-o pe la jumătatea lui ianuarie 2016, deci cele 30 de zile necesare ... (vezi toată discuția)