avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va rog un raspuns
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va rog un raspuns

Buna ziua va rog sa ma ajutati daca se poate sint fiu de deportat si stramutat am inteles ca sa depus in parlament amendamentele ptr.legea 221/2009 ptr.despagubiri morale a fost aprobat de senat si ca urmeaza sa fie si de camera deputatilor am inteles ca se poate in prezent sa se deschide actiun in istanta in baza art.5 din legea 221/2009 ? Va rog cu tot respectul daca se poate sa se intre pe saitul A.F.D.P.R NOUTATI ptr.ca stirea a venit de la acesta asociatie va rog o explicatie cu exactitate daca se poate depune dosare in prezent sau sa mai asteptam pina la aprobarea acestui legi de la camera decizionala ? Va multumesc cu respect.
Ultima modificare: Vineri, 18 Decembrie 2015
petreica, utilizator
Cel mai recent răspuns: daunemorale , utilizator 18:59, 12 Decembrie 2016
Urmareste topicul 'Legea 221/2009-Acordarea despagubirilor morale si materiale tuturor ce au suferit abuzuri in timpul regimului comunist'

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Camera deputatilor adresa nr.111/2016 din 29.martie.2016 paris50paris paris50paris Buna ziua da ca se poate sa mi expice si mie cineva in legatura cu camera deputatilor daca sa dat aviz farvorabil pt despagubiri banetii ? Familia mea a fost ... (vezi toată discuția)
Legea nr.221/2009 ? paris50paris paris50paris Buna seara da ca stie cineva de legea 221/2009 sa reactivat pt.2016 ? Va multumesc (vezi toată discuția)
Legea 221/2009 a intrat in vigoare pentru 2015 ? petreica petreica cu rugamintea da ca stie cineva de legea 221/2009 da ca a intrat an vigoare pt 2015 ? astept raspuns va multumesc (vezi toată discuția)