Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acceptare succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acceptare succesiune

De unde pot afla daca niste rude au acceptat o succesiune?
Daca au dat declaratie de acceptare expresa de la Camera Notarilor Publici.

Dar...vedeti ca se poate accepta si tacit...

Clientii mei adesea tacit accepta mostenirea si ceilalti isi iau teapa...
Multumesc frumos. Acte de acceptare tacita nu prea stiu sa fi facut ei in cele 6 luni (bunicul meu a decedat in 2001)..dar, e posibil si sa am vreo surpriza. O sa intreb la camera notarilor sa vad.