Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Majorare 10% alesi locali
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Majorare 10% alesi locali

Am o nedumerire... in baza legii 284/2010, alesii locali fac parte din Anexa 1, Familia ocupationala "Administratie", capitolul IV pct. C, iar art. I pct. 4 din legea 293/2015 spune ca se majoreaza cu 10% cuantumul brut al salariilor de baza/soldelor functiilor de baza/salariilor functiei de baza/indemnizatiilor de incadrare de care beneficiaza personalul prevazut in Anexa nr.I – Familia ocupationala de functii bugetare "Administratie”... Eu inteleg din aceasta ca si indemnizatia acestora se majoreaza cu 10%, este corect? Ce situatii ati intalnit in aceasta speta?
La fel inteleg si eu.... ca fac parte din ANEXA Nr. I FAMILIA OCUPATIONALA DE FUNCTII BUGETARE "ADMINISTRATIE" ....doar ca parerile sunt foarte impartite... consilierii jurdidici de la mine nici nu vor sa auda de aspectul asta....
:-/
:rtfm::rtfm::rtfm: