Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Declaratia 112 si punctele de lucru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Declaratia 112 si punctele de lucru

Buna ziua,
daca firma are mai multe puncte de lucru pe/in acelasi domeniu declaratia 112 poate fi generata si pe punct de lucru sau va fi una singura generata de firma
Declararea impozitului pe veniturile din salarii se efectueaza de societatea mama prin completarea si depunerea formularului 112 la organul fiscal la care aceasta este inregistrata ca platitoare de impozite si taxe, defalcat pe fiecare cod fiscal al sediilor secundare cu minim 5 salariati.
www.avocatnet.ro/content/for...