Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis conducere

Buna ziua, in luna februarie a acestui an (2015) mi-a fost suspendat permisul de conducere pentru 30 zile.Am facut recurs iar dupa 3 saptamani am primit o scrisoare acasa care zicea ca am pierdut recursul si ca trebuie sa predau permisul pentru 30 zile. In acest timp a intervenit o problema si a trebuit sa plec din tara (in Germania). De atunci conduc in germania cu permisul meu.Am fost oprit o data dar nu a fost nici o problema.
Intrebarea mea : daca revin in tara exista posibilitatea sa fiu oprit si sa mi se ia permisul de conducere??
As vrea sa precizez ca nu mai stiu nimic de suspendare,daca am sau nu dreptul de conducere in tara.
Multumesc si astept un raspuns.
Multumesc mult !