avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatie de constructie si proiect
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatie de constructie si proiect

Buna seara,

As vrea sa construiesc o magazie din panouri sandwich si tevi.Nu torn fundatie.Podeaua va fi din ciment.
In acest caz am nevoie de proiect si autorizatie de constructie?

Va multumesc,

Alte discuții în legătură

Autorizatie de constructie sau de amplasare? neagu ctin neagu ctin As vrea sa construiesc din panouri termoizolante un spatiu comercial la mine in curte. Aceste panouri se monteaza cu suruburi si se poate demonta in caz de ... (vezi toată discuția)
Construire birou fara fundatie , am sau nu nevoie de autorizatie de constructie? tonu_adrian tonu_adrian Buna ziua, vreau sa construiesc un birou din panouri sandwich , dimensiuni 4x5m, acesta va fi pe amplasat ppe o placa de beton deja turnata de 5x10m, am sau nu ... (vezi toată discuția)
Constructie florentinadaniela florentinadaniela Buna ziua, As dori sa construiesc un magazin alimentar din panouri \"sandwich\"..as dori sa stiu daca am nevoie de autorizatie de construire. Daca amplasez o ... (vezi toată discuția)